آنچه درخت تنومند انقلاب اسلامی را آبیاری کرد از خودگذشتگی خانواده شهدا بود
آنچه درخت تنومند انقلاب اسلامي را آبياري کرد از خودگذشتگي خانواده شهدا بود

آنچه درخت تنومند انقلاب اسلامی را آبیاری کرد از خودگذشتگی خانواده شهدا بود

حجت‌الاسلام و المسلمين مهرابي، در نخستين سه‌شنبه‌هاي تکريم جنوب استان فارس که با تجليل از خانواده سردار شهيد «نجفعلي مفيد» برگزار شد، اظهار کرد: آنچه درخت تنومند انقلاب اسلامي را آبياري کرد از خودگذشتگي خانواده شهدا بود.
شناسه خبر : 13972 تاریخ انتشار : ۸ مرداد ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۴:۴۶

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) از جنوب فارس؛ همزمان با سالروز شهادت حضرت امام محمد باقر(ع)، نخستین جلسه طرح ملی «سه‌شنبه‌های تکریم» در جنوب فارس، شامگاه سه‌شنبه ٧ مرداد، با حضور مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان تبلیغات اسلامی استان فارس به صورت ویدئو کنفرانس و حضور مسئولین شهرستان از مدیر کل جمله بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان تبلیغات اسلامی، سپاه پاسداران، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت فرمانداری ویژه لارستان در منزل خانواده سردار شهید نجفعلی مفید برگزار شد.

 

«احمد دلاور»، معاون فرمانداری ویژه لارستان در ابتدای این دیدار ضمن تقدیر از ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس، طرح «سه شنبه های تکریم» را برنامه ای برای تحکیم و گسترش آرمان های مقدس شهدا دانست و افزود: همه ما مدیون شهدای گرانقدری هستیم که با نثار جان خود، آزادی و آزادگی امروز را برای ملت بزرگ ایران به ارمغان آوردند.

 

در ادامه، «صابر سهرابی»  با بیان اینکه «سه شنبه های تکریم» سعادتی بوده که نصیب ما شده است تا به خدمت خانواده معظم شهدا برسیم، گفت: از وصیت نامه سردار شهید نجفعلی مفید باید استفاده کنیم و توصیه های شهدا را برای همیشه به عنوان خط مشی و سرلوحه کارمان قرار دهیم تا بتوانیم خدمتی کوچک به مردم عزیز به خصوص خانواده معظم شهدا انجام دهیم؛ چرا که همه ما مدیون خون پاک شهدا هستیم.

 

 مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان فارس با تقدیر از راه اندازی و اجرای طرح «سه شنبه های تکریم»، افزود: إن شاءالله سه شنبه های تکریم تداوم داشته باشد که ما بتوانیم از نزدیک، خدمت خانواده های عزیز شهدا برسیم و توصیه پدر، مادر و همسر شهید را بشنویم و سرلوحه کارهامان قرار دهیم.

 

«رجبعلی راهی»  با بیان اینکه با دیدن خانواده معظم شهدا روحیه و انرژی مثبت می گیریم، اظهار کرد: اقتدار و سرافرازی نظام اسلامی، مدیون خون های پاک شهدا است که با اقتدار ایستادند و نقشه دشمنان داخلی و خارجی را نقش بر آب کردند.

 

مدیر کل بنیاد شهید استان فارس با درخواست از خانواده شهدا مبنی بر اینکه خدمت گزاران خود را از دعای خیر خویش فراموش نکنند، ادامه داد: در این زمان که درگیر ویروس منحوس کرونا هستیم، خانواده شهدا و جانبازان آمارشان در این بیماری بالا نبوده و امیدواریم که تست مثبت خانواده ها در سطح استان به حداقل برسد.

 

همچنین  در بخش دیگری از این دیدار، حجت‌الاسلام مهرابی  طی سخنانی گفت: خاستگاه انقلاب اسلامی ما ایثار و شهادت بوده و آنچه درخت تنومند انقلاب اسلامی را آبیاری کرده است، ایثار و از  خودگذشتگی شهدا و خانواده های معظم شهدا بوده است.

 

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان فارس با تاکید بر اینکه باید طرح «سه شنبه های تکریم» در همه شهرستان ها برگزار شود، اضافه کرد: ما باورمان بر این است که بر سر سفره خانواده های شهدا نشسته ایم و استمرار انقلاب هم در همین تکریم و تعظیم ها است که بنده از ابتکار گران‌قیمت مسئولین در اجرای این طرح صمیمانه تشکر می کنم.

 

وی تصریح کرد: هر مقدار که بتوانیم خودمان را به فرهنگ ایثار و شهادت نزدیک تر کنیم، قطعا خودمان را بیمه کرده ایم؛ چرا که هر جا فرهنگ ایثار و شهادت حاکم هست، سامان و هنجار وجود دارد و هرجا که از فرهنگ شهادت فاصله بگیریم، نابسامانی ها و ناهنجاری ها خودشان را نشان می دهند.

 

در پایان این دیدار، همسر سردار شهید نجغعلی مفید با اشاره به خاطرات و ویژگی های شخصیتی شهید مفید گفت: ایشان تمام وجودشان را وقف اسلام، دین و قرآن کرده بود و می‌خواستند که پشتیبان ولایت باشیم.

 

وی با اشاره به تأکید شهید مفید بر اهمیت بیت المال و خدمت به محرومان جامعه، خطاب به مسئولان افزود: از مسئولان می خواهیم که به مشکلات مردم، خصوصا محرومین رسیدگی کنند و نگذارند که مردم زندگی سختی را سپری کنند.

 

گفتنی است طرح ملی «سه شنبه های تکریم»  هر هفته، سه شنبه ها در منزل یکی از شهدا به صورت هماهنگ در سطح کشور به همت ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد در حال انجام است.