معرفت شهدا نسبت به مقام امامت و ولایت، آنها را جاودانه و عزیز کرد
معرفت شهدا نسبت به مقام امامت و ولايت، آنها را جاودانه و عزيز کرد

معرفت شهدا نسبت به مقام امامت و ولایت، آنها را جاودانه و عزیز کرد

«حجت الاسلام محمد استوارميمندي» با ذکر جلوه هاي بارز شهدا گفت: شهدا بودند که با معرفت خود سرود عشق سر دادند و ملت و کشورشان را هم عزيز کردند لذا وقتي به وصيت نامه شهدا مي نگريم، ميبينيم که همه اينها الهام گرفته از مکتب عاشورا و سيدالشهداء است.
شناسه خبر : 15432 تاریخ انتشار : ۵ شهريور ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۱:۵۲

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) از جنوب فارس؛ جلسات طرح ملی «سه‌شنبه‌های تکریم» این هفته (سه‌شنبه 4 شهریور) در جنوب فارس، به طور همزمان در دو شهرستان لارستان و گراش برگزار شد.

در این مراسم که به مناسبت هفته دولت با حضور مسئولین ادارات دو شهرستان برگزار شد از خانواده های معظم «شهید رحمت الله باقرپوریان» و «شهید جعفر امیدوار» در لارستان و «شهید حسینعلی فانی» و «شهید حمیدرضا خواجه زاده» در گراش تقدیر شد.

در ابتدای این مراسم که به صورت ارتباط زنده تصویری برگزار شد «جلیل حسنی» با عرض تسلیت فرارسیدن ماه محرم گفت: آنچه که ما امروز در کشور شاهد پیشرفت آن هستیم و هر مسئولیتی که ما در آن قرار داریم مرهون تلاش و مجاهدت و خون شهدای عزیزمان هستیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان با اشاره به اهمیت از خودگذشتگی های شهدا و ایثارگران افزود: یقینا چنین فرزندانی که از جان خودشان گذشتند، پرورش یافته دامان پاک مادرانی هستند که با صبر و استقامت و بصیرت در همه عرصه ها برای ما الگو هستند

فرماندار شهرستان گراش نیز با برشمردن مشکلات و نیازمندی های شهرستان و لزوم پیگیری و رفع آن گفت: ایام محرم که می شود این نکته هم مسجل و روشن می شود که اگر امروز در کمال امنیت و آسایش به عزاداری می پردازیم و به ارزش هایمان توجه داریم، بدون شک از برکت خون شهدا بوده لذا مسلم است که تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران، علاوه بر اینکه وظیفه دینی و ملی ماست؛ در واقع تضمین امنیت آینده ما هم هست. در شهرستان گراش تلاش کردیم که خانواده شهدا را فراموش نکنیم و سعی کردیم به طرق مختلف در شهرستان، خودمان رفع کنیم.

«حجت الاسلام محمد استوارمیمندی» با تشکر دست اندرکاران برنامه سه شنبه های تکریم گفت: یکی از جلوه های بارز شهدا که آنها را الگو، جاودانه و عزیز کرد، معرفتشان نسبت به مقام ولایت و امامت بود و شهدا بودند که با معرفت خود سرود عشق سر دادند و ملت و کشورشان را هم عزیز کردند لذا وقتی به وصیت نامه شهدا می نگریم، میبینیم که همه اینها الهام گرفته از مکتب عاشورا و سیدالشهداء است.

مدیر حوزه های علمیه استان فارس با اشاره به وصیت شهید جعفر امیدوار که می گوید «نیروهای ما با سلاح نمیجنگند بلکه با نیروی ایمان به الله است که در برابر دشمن ایستاده اند» افزود: این خیلی با ارزش است و این نگاه ایمانی به دفاع مقدس آنها را به اندازه چند مرد رزم آور تقویت کرد و دشمن از همین روحیه و ایمان بچه های ما می ترسید و این می تواند نماد و الگویی برای جوانان ما باشد.